Projekty 2021/2022

logoprojektu.jpg

Od roku szkolnego 2021/2022 rozpoczynamy realizację nowego projektu Potęga umysłu - sukces do potęgi.

Opis projektu i rekrutacja kliknij tutaj

Stypendium motywacyjne kliknij tutaj

W ramach projektu Potęga umysłu - sukces do potęgi, w roku szkolnym 2021/2022, uczestnicy projektu edukacyjnego "Wszystko potrafisz" realizują projekt eTwinning pt. "Cyfrowa bajka". Pod opieką nauczycielek pań: Małgorzaty Woroszyło oraz Agnieszki Baranowskiej przygotowują cyfrową wersję bajki Królewna Śnieżka Braci Grimm.

logo etwinning.png

W roku szkolnym 2021/2022 biblioteka szkolna otrzymała wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Za realizację zadań na terenie placówki odpowiedzialne są panie: Bożena Charkiewicz oraz Agata Żebrowska.

logo NPRCZ.png

Nasza placówka należy do Klubu Szkół UNICEF i co roku bierze udział w akcji organizowanej przez UNICEF Polska. Koordynatorzy działań na terenie naszej placówki to panie: Grażyna Durek, Beata Jatel i Marta Kluczyk.

unicef.jpg

W roku szkolnym 2021/2022 uczestnicy Koła dziennikarskiego biorą udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Globalna Szkoła". Pod opieką nauczycielek pań: Moniki Markowskiej oraz Agnieszki Baranowskiej realizują ścieżkę "Razem dla klimatu". W tej ścieżce uczniowie i uczennice zdobywają wiedzę na temat możliwości lokalnego i globalnego działania na rzecz ochrony klimatu.

logo globalna edukacja

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od roku szkolnego 2021/2022. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła zakupi nowoczesny sprzęt, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Więcej informacji o programie na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/laboratoria Zespół nauczycieli, który czuwa nad realizacją programu w naszej szkole to: p. Katarzyna Silwon - koordynator, p. Kamil Komorowski, p. Agnieszka Kozioł, p. Marta Ostrowska, p. Barbara Kwiatkowska.

logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor.png