3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

1 grudnia 2022, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, gościliśmy w naszej szkole niezwykłego sportowca - Pana Rafała Czupera - zawodnika klubu sportowego Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych Start Białystok. Pan Rafał jest członkiem kadry narodowej i paraolimpijskiej mężczyzn w Polsce w tenisie stołowym. Rafał Czuper to paraolimpijczyk i jeden z najbardziej utytułowanych zawodników tenisa stołowego w świecie. Na swoim koncie ma tytuły Mistrza Europy, Wicemistrza Świata i dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego. Dziękujemy za poświęcony czas, dzielenie się swoim doświadczeniem i inspirację do osiągania wysokich celów pomimo trudności. Dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie spotkania.

"Podczas spotkania z paraolimpijczykiem wielu uczniów z naszej szkoły zadawało pytania, m.in. „Ile pan ma lat?”, „Ile pan godzin ćwiczy?”, „Od którego roku zaczął pan jeździć na zawody?”, „Ile pan ma medali?”. Na wszystkie  pytania pan Rafał odpowiedział bardzo ciekawie. Dowiedzieliśmy się, że ćwiczy 5-6 godzin dziennie, a tygodniowo ok. 35 godzin. Paraolimpijczyk pokazał nam medale, jednym z nich był medal olimpijski, który zdobył w Tokio. Żeby podziękować panu Rafałowi za przybycie do naszej szkoły, uczniowie  również wręczyli mu medal - wydrukowany w drukarce 3D z podpisem SP 16. W prezencie otrzymaliśmy koszulkę sportowca. Pan Rafał wręczył dyplomy klasom, które wzięły udział w szkolnym konkursie na plakat pod hasłem „BLIŻEJ SIEBIE – Jak pomagać osobom z różnymi niepełnosprawnościami?”. Uważam, że pan Rafał Czuper jest wielką inspiracją dla nas wszystkich, pomimo trudności osiąga tak wiele sukcesów.

Ola z klasy VI b"