"Bombka z Memmingen" - świąteczna lekcja historyczna

5 grudnia 2023r uczniowie klas IV a i IV c uczestniczyli w wyjątkowej lekcji poprowadzonej przez pracownika IPN Oddz. w Białymstoku, Panią Wioletę Wróbel. Podstawą zajęć było słuchowisko pt.:"Bombka z Memmingen", które uczniowie wysłuchali wcześniej. Pani Wioleta przygotowała listę pytań, na które uczniowie doskonale odpowiedzieli oraz wypełnili karty pracy. Zwieńczeniem lekcji było wlasnorecznie wykonanie kopii bombki bohatera słuchowiska, Aureliusza. Niektóre bombki zostały zawieszone na klasowej choince. Inne, być może, zostaną zawieszone na domowej choince, jako przypomnienie wartości, jakie powinny w tym świątecznym czasie nam towarzyszyć. Świąteczną lekcję historyczną zorganizowała Bożena Charkiewicz.