Dzień Edukacji Prawnej 2023

15 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Prawnej 2023.

Klasy VII i VIII gościły na zajęciach studentów i pracowników Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, m.in. dr Wioletę Hryniewicką-Filipkowską, dr Magdalenę Rutkowską-Sowę, dr Ewelinę Wojewodę i mgra Łukasza Presnarowicza. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z dziedziny społeczeństwa obywatelskiego, ochrony praw konsumentów, plagiatu, zagrożeń w cyberprzestrzeni. Dowiedzieli się jak zostać prawnikiem i jak wygląda praca osób wykonujących poszczególne zawody prawnicze.

Klasy III-VI wzięły udział w spotkaniach z radcami prawnymi na temat zawodów prawniczych oraz odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Klasy III i IV spotkały się z p. Pauliną Pikulińską-Bołtromiuk, a klasy V-VI z p. Łukaszem Prokorymem.

Gościom serdecznie dziękujemy!

Uczniowie poszczególnych klas wzięli również udział w quizach i konkursach o tematyce prawnej.

Wyrazy uznania dla uczennic klasy VIII d – Martyny Dąbrowskiej, Weroniki Sawczuk i Laury Świętochowskiej za wygraną w drużynowym konkursie "Szkolny Quiz Wiedzy o Prawie" w kategorii klas IV-VIII.

Gratulacje dla reprezentantów klasy I d, III a i III c, którzy ex aequo zwyciężyli w "Szkolnym Quizie Wiedzy o Prawie" w kategorii klas I-III.

Konkurs z okazji Dnia Edukacji Prawnej dla klas IV-VIII, w którym uczniowie mierzyli się m.in. z prostymi kazusami prawnymi zakończył się zwycięstwem Wiktorii Nowosady, Martyny Romanowicz i Aleksandry Sokólskiej z VIII b.

Laureatom gratulujemy!

Osobami odpowiedzialnymi za organizację wydarzenia były p. Agnieszka Baranowska i p. Monika Markowska.