Dzień Edukacji Prawnej 2024

15 marca obchodzimy Dzień Edukacji Prawnej.

W związku z tym wydarzeniem w naszej szkole odbyły się liczne spotkania z reprezentantami zawodów prawniczych. Spotkaliśmy się z adwokatami w Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku, radcami prawnymi z Okręgowej Izby Radców Prawnych oraz studentami Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Gościom serdecznie dziękujemy!

Klasy I-III wysłuchały bajki „Leśne sprawy Misia Adwokata”, która przybliżyła w przystępny sposób zawody prawnicze.

W klasach VI-VIII odbyły się spotkania w ramach projektu „Mocni w prawie”, warsztaty „Samorządność jako element społeczeństwa obywatelskiego” oraz zajęcia na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa w Internecie, głównie w ujęciu prawa cywilnego.

Uczniowie klas IV-V wzięli udział w drużynowym konkursie wiedzy o prawie i prawach dziecka. Zwyciężyła reprezentacja klasy V c – Magdalena Piekaj, Amelia Jaszczak i Alicja Trojan. Uczestnikom gratulujemy!

Osobami odpowiedzialnymi za organizację wydarzenia były p. Agnieszka Baranowska i p. Agnieszka Matukiewicz.