Gra miejska "Z Marszałkiem po Białymstoku"

Dnia 9 listopada 2022 roku czworo uczniów klas ósmych miało możliwość udziału w innej formie lekcji historii w terenie, uczestnicząc w grze miejskiej „Z Marszałkiem po Białymstoku”.

W tegorocznej, piątej edycji, udział wzięło 10 szkół podstawowych z Białegostoku. Na trasie – sześć lokalizacji związanych z pobytem Józefa Piłsudskiego w naszym mieście lub z odzyskaniem niepodległości, m.in - Kościół Św. Rocha - wzniesiony jako wotum za odzyskanie przez Polskę Niepodległości, Pałac Branickich, w którym Piłsudski i jego żołnierze zostali ugoszczeni obiadem czy pomnik Marszałka przy białostockiej katedrze, stojący w miejscu, gdzie Piłsudski spotkał się z mieszkańcami naszego miasta.

Uczniowie musieli zmierzyć się nie tylko z 36 pytaniami związanymi z życiem Marszałka, jego pobytem w Białymstoku, ale także z zadaniami dotyczącymi rozpoznawania starych fotografii, a nawet odśpiewania patriotycznych pieśni.

Karolina i Krysia z VIII a oraz  Antek i Jakub z VIII c poszerzyli wiedzę o historii swojego miasta związanej z Marszałkiem Piłsudskim oraz w wyjątkowy sposób upamiętnili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniów do udziału w grze miejskiej przygotował nauczyciel historii: p. Beata Jatel