IX Tydzień Konstytucyjny

W dniu 3 czerwca 2022 r. klasy VII a, VII d, VIII a, VIII b, VIII c i VIII d miały przyjemność gościć na lekcjach aplikanta adwokackiego, p. Michała Rusina. Zajęcia dotyczyły roli Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej w życiu obywateli. Uczniowie utrwalili znajomość zasad ustrojowych obowiązujących w naszym kraju oraz uzyskali odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania z dziedziny prawa i polityki.
Zajęcia odbyły się w ramach IX Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy dla uczczenia Dnia Wolności i Praw Obywatelskich. Święto upamiętnia pierwsze wolne wybory parlamentarne z 4 czerwca 1989 roku.

Osobami odpowiedzialnymi za wydarzenie były p. Agnieszka Baranowska i p. Beata Jatel.