Marsze terenowe klas ósmych

W listopadzie w ramach promocji zdrowia i aktywności fizycznej oraz edukacji dla bezpieczeństwa, odbyły się pod opieką p. Joanna Derkowskiej i p. Bożeny Charkiewicz marsze terenowe połączone z nauką strzelania na Strzelnicy Hubertus. Zajęcia przyjęły bardzo przyjemną formę, bo w praktyce było to pięć całodniowych pieszych wycieczek, w których uczestniczyły wszystkie klasy ósme. Pomimo, że marsze były dość forsowne i obejmowały 3 km dystans, uczniowie chętnie w nich uczestniczyli. Nie był to stracony czas, ponieważ uczniowie zdobyli nowe umiejętności i doświadczenia. Wyjścia poszerzyły wiedzę młodzieży nie tylko na temat swojej kondycji, ale też obejmowały naukę strzelania pod opieką specjalistów.

To była trafiona forma kształcenia pod każdym względem – organizacyjnym, informacyjnym, jak i praktycznym.