Nagroda w konkursie pięknego czytania „Zaufaj iskierce nadziei…” 2021/2022

Mistrzyni pięknego czytania

20 maja 2022 r. odbyła się gala konkursu pięknego czytania „Zaufaj iskierce nadziei…” - twórczość W. Bartoszewskiego. Inspiracją do zorganizowania konkursu było przyjęcie przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwały ustanawiającej rok 2022 Rokiem Władysława Bartoszewskiego. Konkurs skierowano do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu województwa podlaskiego. Wzięło w nim udział 23 uczniów z 7 szkół. Do jury zaproszono: Katarzynę Węcławską kierownik Filii nr 3 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, Jolantę Hinc-Mackiewicz kierownik działu literackiego Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki oraz Adama Siemieńczyka mieszkającego w Wielkiej Brytanii, poetę, krytyka literackiego, malarza pochodzącego z Podlasia.

Miło nam poinformować, że Jury przyznało I miejsce i Nagrodę Specjalną Adama Siemieńczyka - okolicznościowy medal „Ogródek Poezji” uczennicy naszej szkoły - Marii Gierałtowskiej. Opiekunem Marii była pani Monika Markowska.

Serdecznie gratulujemy!!!