PROJEKT UNICEF 2021/2022

W marcu 2022 roku uczniowie klas I –VIII Szkoły Podstawowej nr 16 oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 83 uczestniczyły w VI edycji ogólnopolskiego projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”.

Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci w najuboższych regionach świata.

Podjęliśmy następujące działania:

• w szkole zostały rozwieszone plakaty promujące wśród młodzieży i rodziców akcję „Wszystkie Kolory Świata”,
  • koordynatorzy przekazali zainteresowanym nauczycielom materiały do zajęć oraz wykroje lalek,
  • nauczyciele w klasach i grupach przedszkolnych przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat sytuacji dzieci z innych części świata, dostępu do szczepień ochronnych, przedstawili ideę projektu „Wszystkie Kolory Świata”, uczniowie szyli charytatywne, szmaciane laleczki, angażując do współpracy rodziców i rodzeństwo - powstało 60 lalek,
  • w dniach 14 - 21 marca Mały Samorząd Uczniowski i Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę funduszy na rzecz ratowania życia dzieci przez UNICEF.

Efektem działań był Dzień Wszystkich Kolorów Świata (21.03.2022), podczas którego zorganizowano wystawę uszytych lalek, kiermasz i zebrano fundusze w wysokości 2 452 zł. Całą kwotę przekazano na konto UNICEF Polska.

Koordynatorami projektu były Panie: Grażyna Durek, Marta Kluczyk i Beata Jatel.