Sukces w XXIII Konkursie Geologicznym

Reprezentant naszej szkoły – Miłosz Januszkiewicz z klasy VIII c zajął wysokie II miejsce w regionie w etapie półfinałowym XXIII konkursu geologicznego "Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". Biorąc udział w etapie wstępnym konkursu Miłosz napisał pracę pisemną na temat "Geologiczna (nie)uczciwość – sposób powstawania i przyczyny niewystępowania w Polsce złóż węglowodorów". Etap półfinałowy polegał na zmierzeniu się z testem wiedzy, który zawierał pytania dotyczące m.in. procesów zachodzących pod powierzchnią Ziemi, przeszłości geologicznej planety czy rozpoznawania skał.

Konkurs jest organizowany corocznie przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Opiekunem naszego ucznia była p. Agnieszka Baranowska.