Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ.

Symbolem solidarności z osobami w spektrum autyzmu jest kolor niebieski. Dlatego też tegorocznym obchodom przyświecało hasło:

„ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU”

Obraz1.png

Już 1 kwietnia 2022r, ubrani na niebiesko „zaświeciliśmy się” dla wszystkich osób z autyzmem oraz dla ich rodzin. Uczniowie klasy IV a, V b i VII d wykonali prace plastyczne będące wyrazem zrozumienia, akceptacji i solidarności z osobami z autyzmem. Najmłodsze dzieci wzięły udział w warsztatach sensorycznych, natomiast starsi uczniowie mogli obejrzeć prezentacje multimedialne oraz filmy wprowadzające w tematykę autyzmu.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły za aktywne włączenie się w tegoroczne obchody i okazanie solidarności z osobami w spektrum autyzmu.