Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień . Dzień ten ma za zadanie promowanie idei pokoju na świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Taki dzień to doskonały moment żeby sobie przypomnieć, jak wiele w naszym codziennym życiu znaczą słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry okraszone serdecznym uśmiechem na twarzy.

Uśmiech, wzajemne ciepło i serdeczność mają niezwykłą moc - dają mnóstwo radości i zacieśniają więzi między ludźmi. W naszej szkole świętowaliśmy przez cały dzień - korytarz na pierwszym piętrze zamienił się w „korytarz życzliwości” - wypełniony pozytywnymi cytatami oraz uśmiechniętymi ilustracjami. Na ścianach pojawiły się kartki, na których każdy mógł napisać coś miłego.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i miłym nic nas nie kosztuje, a może komuś „zrobić dzień” - pozytywna energia, którą wysyłamy do ludzi wraca do nas z nawiązką! :)

Dzięki Wam dzień ten upłynął w atmosferze uśmiechu i świetnej zabawy. Dziękujemy i życzymy sobie i Wam, aby życzliwość była obecna w naszym życiu każdego dnia, a nie tylko od święta ;)