Tydzień Języków Obcych

W dniach 23 - 27.10.2023 w naszej szkole świętowaliśmy Tydzień Języków Obcych. Podczas obchodów  mieliśmy okazję brać udział w różnorodnych działaniach promujących naukę języków obcych oraz przybliżających kulturę różnych krajów. Podczas lekcji czytane były bajki po angielsku, rozwiązywano quizy związane z danym państwem, uczniowie wyszukiwali informacje o poszczególnych krajach, następnie przygotowywali plakaty i lapbooki na wyznaczony temat. Mieliśmy okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek o krajach anglojęzycznych zakodowanych w kodzie QR oraz brać udział w trzech szkolnych konkursach: Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, Spelling Bee (konkurs ortograficzny) oraz quzie sprawdzającym wiedzę ukrytą pod kodami rozwieszonymi na szkolnych korytarzach. Podczas przerw słuchaliśmy też piosenek w różnych językach. To była fajna zabawa!