Wycieczka do Farmy Iluzji, Kazimierza Dolnego i Nałęczowa

W dniach 6 i 7 czerwca uczniowie z klas VI a, VI b, V c i VIII d udali się na wycieczkę do Farmy Iluzji i na Lubelszczyznę. Opiekunkami podczas wyjazdu były p. Agnieszka Baranowska, p. Agnieszka Matukiewicz i p. Agnieszka Bogucka.

Poniżej relacja z perspektywy Marcela z klasy VI a:

Do pierwszego punktu naszej wycieczki dojechaliśmy po około 4 godzinach. Była to Farma Iluzji – miejsce pełne atrakcji. Najpierw przewodniczka oprowadziła nas po części atrakcji, następnie mieliśmy czas wolny, mogliśmy coś zjeść, odpocząć na hamakach lub skorzystać z innych rozrywek. Bawiliśmy się w domu iluzji, przeciągaliśmy tratwy i bujaliśmy się na statku piratów. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy obiadem w hotelu. Cisza nocna była dużym wyzwaniem... Kolejnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Nałęczowa, gdzie zobaczyliśmy Park Zdrojowy, poznaliśmy historię uzdrowiska i odwiedziliśmy pijalnię wód leczniczych. Woda ze względu na sporą zawartość żelaza miała dość specyficzny smak. Następnie pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego. Tam podziwialiśmy ruiny zamku, weszliśmy na basztę i Górę Trzech Krzyży. Wycieczka była udana i liczę, że wkrótce wybierzemy się na kolejną.