Wycieczka klasy 6C do Narodowego Banku Polskiego

3 listopada 2022r. klasa VIc wraz z wychowawczynią Panią Beatą Jatel oraz Panią Wicedyrektor Małgorzatą Woroszyło pojechała na wycieczkę do NBP, czyli Narodowego Banku Polskiego.

Ze szkoły wyruszyliśmy około 10:50 i poszliśmy na przystanek, ponieważ mieliśmy jechać komunikacją miejską.  W autobusie było bardzo ciasno, ale ostatecznie udało nam się zmieścić i dotrzeć na miejsce. Byliśmy tam nawet trochę za wcześnie, więc poszliśmy na spacer do pobliskiego parku.

W NBP Pani Przewodniczka zaprowadziła nas do pierwszej z sal, gdzie pokazała maszynę do liczenia monet. Następnie odbyła się lekcja o pieniądzach.  Pani opowiadała o tym, jak kiedyś wyglądały pieniądze. Pokazała też jak odróżnić fałszywe banknoty  od prawdziwych. Później wkładaliśmy banknoty pod światło UV oraz układaliśmy puzzle w kształcie nominałów.  Następnie Pani opowiedziała nam o zabezpieczeniach  pieniędzy. W drodze powrotnej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie klasowe.

Było to niesamowite i pouczające doświadczenie. Moim zdaniem wycieczka była bardzo interesująca i przyjemna.

Hania W. z VIc