Żołnierze Niezłomni - lekcja historii

1 marca corocznie obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uchwalenie tego dnia jest formą uczczenia walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali żołnierze podziemia antykomunistycznego przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku. Aby zachować pamięć o żołnierzach i poznać historię podziemia niepodległościowego w Polsce powojennej uczniowie klas ósmych uczestniczyli w lekcji historii prowadzonej przez historyka z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku - Panią Patrycję Sanejko. Ósmoklasiści dowiedzieli się dlaczego żołnierzy wyklętych nazywa się żołnierzami drugiej konspiracji, w jaki sposób walczyli z ówczesną władzą i dlaczego byli przez nią ścigani. Poznali także genezę święta oraz historie wybranych żołnierzy niezłomnych. Lekcje zorganizowała Pani Beata Jatel - nauczyciel historii.